- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Legnicka policja podsumowała długi listopadowy weekend

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego czuwali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Czas weekendu związanego z obchodami Święta Niepodległości minął bardzo spokojnie. W tym czasie nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia. Mundurowi przeprowadzili 333 interwencje. Zatrzymanych zostało 18 sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości i wydłużony czas odpoczynku dla mieszkańców naszego miasta minęły raczej w spokojnej atmosferze. Od piątku 11 listopada do niedzieli 13 listopada policjanci skupili swoją uwagę na bezpieczeństwie mieszkańców miasta. Świadczy o tym fakt, że w ciągu czterech dni nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia, a funkcjonariusze obsłużyli 333 interwencje.

Niestety, aż 18 sprawców zostało zatrzymanych na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Wylegitymowano 809 osób.

W ciągu tych 3 dni doszło do 14 kolizji na drogach Legnicy i powiatu Legnickiego. Przeprowadzonych zostało 149 kontroli pojazdów. Pięciu kierowców utraciło swoje prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości a jeden odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu środków odurzających. Policjanci poddali 1015 osób badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Zorganizowane na terenie powiatu imprezy towarzyszące obchodom Święta Niepodległości przebiegły bez wydarzeń.

Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości zdarzeń.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button