- REKLAMA -
Legnica 112

Policja ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników gazowni

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwracają się z apelem do mieszkańców miasta i powiatu legnickiego o wzmożenie czujności w związku z pojawianiem się złodziei, podszywających się za pracowników gazowni Wczoraj starsza kobieta została okradziona we własnym domu.

Wczoraj legniccy policjanci otrzymał zgłoszenie o chodzących po mieszkaniach mężczyznach podających się za pracowników gazowni i oferujących ubezpieczenia. Niestety jedna z mieszkanek Legnicy nabrała się na ofertę przedstawioną przez oszustów i przekazała im tysiąc złotych.

Apelujemy o rozsądek i zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz nie wpuszczanie do mieszkań osób nieznajomych. Apel kierujemy szczególnie do osób młodych, aby porozmawiali ze swoimi najbliższymi o zagrażaniach jakie mogą ich spotkać – mówi podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona! Dziś są pracownikami gazowni, jutro hydraulikami a w inny dzień dalekimi krewnymi bądź nowymi sąsiadami.

Aby chronić siebie i swoje mieszkanie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku:

1. Nigdy nie zostawiajmy otwartych drzwi domu lub mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę np. do piwnicy lub wyrzucić śmieci.
2. Nie zapraszajmy do domu osób przypadkowo poznanych.
3. Pouczajmy dzieci i domowników w podeszłym wieku, aby nie wpuszczały do mieszkania osób nieznajomych.
4. Jeśli do domu zgłaszają się osoby podające się za urzędników, pracowników OPS, itp. to przed wpuszczeniem ich do domu sprawdźmy wiarygodność tych osób. Przychodzący w uczciwych zamiarach zrozumieją naszą ostrożność.
5. Jeśli masz podejrzenia co do osób, które krążą po klatkach bloków i za wszelka cenę chcą wchodzić do środka, powiadom natychmiast o tym Policję.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button