- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Podsumowanie działań “PRĘDKOŚĆ” na drogach miasta i powiatu

Jeden nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy podczas działań „PRĘDKOŚĆ” prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Policjanci apelują o rozsądek i jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego, szczególnie w obszarze zabudowanym i w rejonie szkół. Przypominamy, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu to główne przyczyny wypadków drogowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili ponad 67 kontroli pojazdów na terenie miasta i powiatu.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ od wczesnych godzin porannych policjanci ujawnili niemal 60 wykroczeń w ruchu drogowym, a na niezdyscyplinowanych kierujących nałożono mandaty karne. Ponadto mundurowi zatrzymali 1 prawa jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali jednego kierującego, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości – informuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy odpowiedzialni rozważni i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button