- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Podchmielony staruszek staranował autem tymczasowe bariery na ul. Sikorskiego

Pomimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości podczas kierowania samochodem nadal wielu nieodpowiedzialnych kierowców siada za kółko na podwójnym gazie. Kolejny bezmyślny kierowca, który miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wjechał w tymczasowe bariery na ulicy Sikorskiego w Legnicy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego a Piłsudskiego otrzymali policjanci drogówki, którzy natychmiast udali się na miejsce.

Jak się okazało, 70 – letni kierowca citroena, jadąc Al. Piłsudskiego podczas skrętu w ul. Sikorskiego uderzył w krawężnik, a następne wjechał w tymczasowe oznakowanie na jezdni. Podczas rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało u niego 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd usunięto pomocą drogową. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ani nie odniósł żadnych obrażeń ciała

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Ponownie apelujemy o trzeźwość podczas korzystania z dróg! Nie czekajmy na tragiczne wypadki z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pijany kierowca to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwość kierowcy to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych!

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button