- REKLAMA -
Legnica 112

Pod osłoną nocy kradł bilon z automatów myjni samochodowych

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przedstawili zarzut dokonania kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania do automatów sterujących myjkami ciśnieniowymi 31-letniemu legniczaninowi. Sprawca jest dobrze znany legnickim policjantom z dokonywania podobnych przestępstw. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, popartej zebranym materiałem dowodowym, legniczaninowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania do automatów sterujących myjkami ciśnieniowymi. Mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy z kaset, w których znajdowały się pieniądze pozwalające na uruchomienie aparatów. Sprawca włamywał się przez przecinanie zabezpieczeń w postaci kłódek a następnie je opróżniał.

Do  zdarzeń dochodziło w godzinach nocnych, kiedy ruch na myjniach bezdotykowych praktycznie się nie odbywał. Proceder został przerwany, kiedy włamywacz próbował pokonać zabezpieczenie kolejnej kasety z bilonem , gdzie został zatrzymany na gorącym uczynku i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z dokonywania podobnych przestępstw. Straty jakie spowodował to kwota niemal 2500 zł

– mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, za co sąd może mu wymierzyć karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button