- REKLAMA -
Legnica 112

Pijana kobieta kierowała autem z dwójką dzieci

Blisko 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała kierująca samochodem marki Ford Fiesta. Dalszą jazdę uniemożliwił jej świadek zdarzenia. Ponadto nietrzeźwa 35-latka przewoziła w aucie dwójkę dzieci w wieku 6 i 10 lat. Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Policjanci, po raz kolejny apelują, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu, pod wpływem alkoholu.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 28 czerwca br., o godz. 16.55 na ulicy Dmowskiego w Legnicy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów legnickiej drogówki, kierująca pojazdem marki Ford Fiesta, wykonując manewr skrętu w ulicę Dmowskiego, nieprawidłowo ominęła zaparkowane pojazdy i uderzyła w nie, po czym odjechała z miejsca. Świadek, który zauważył to zdarzenie, natychmiast wsiadł do swojego pojazdu i udał się w pościg. Na ulicy Kartuskiej mężczyzna zablokował swoim autem, przejazd kobiecie. Następnie udał się do niej i gdy otworzył drzwi jej samochodu, poczuł uwalniająca się woń alkoholu. Z uwagi na podejrzenie, że 35-latka może być nietrzeźwa, mężczyzna zabrał jej kluczyki ze stacyjki pojazdu i powiadomił o całym zdarzeniu Policję.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kobieta znajduje się w stanie nietrzeźwości, a w wydychanym powietrzu miała blisko 3 promila alkoholu. Na domiar tego, w samochodzie którym kierowała znajdowały się jej dzieci w wieku 6 i 10 lat. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzuty.

Odpowiednie zachowanie świadka, to właściwa reakcji na bezmyślność nietrzeźwych, kierowców, którzy stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki takiej prawidłowej obywatelskiej postawie, możemy wspólnie zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. Przypominamy, że każdy, nawet anonimowy telefon na numer 997 lub 112 może zapobiec tragedii na drodze – dodaje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button