- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Patrol legnickiej policji zatrzymał amatora marihuany

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 21-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Podczas legitymowania mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że marihuana nie należy do niego. Za posiadanie narkotyków grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Polskie prawo zabrania posiadania narkotyków i przepis nie dopuszcza przy tym żadnych wyjątków i nie ma tu znaczenia ich rodzaj ani ilość. Niestety wiele osób łamie prawo nie zdając sobie sprawy nie tylko z konsekwencji prawnych ale również zdrowotnych. Środki odurzające i psychotropowe powodują nieodwracalne zmiany, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie.

Funkcjonariusze bardzo często zatrzymują osoby, które wbrew zakazowi posiadają i zażywają zabronione substancje, a później próbują przekonać mundurowych, że narkotyki znaleźli albo, że nie należą do nich. Tak było i tym razem, kiedy na jednej z ulic policjanci w trakcie sprawdzenia odzieży 21-latka ujawnili susz roślinny – informuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, iż zabezpieczoną substancja jest marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za popełnienie którego grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button