Legnica 112Policja

Oszustwo na inwestycję w kryptowaluty. Stracił prawie 5 tys. zł

Wiele osób daje się nabrać oszustom na możliwość zarobienia dużych pieniędzy w krótkim czasie. Niestety atrakcyjna oferta inwestycji w kryptowaluty niesie za sobą utratę własnych oszczędności. Mieszkaniec powiatu legnickiego padł ofiarą oszusta i stracił prawie 5 tys. zł.

Oszuści uciekają się do coraz nowszych rozwiązań prowadzących do nieuczciwego wzbogacenia się cudzym kapitałem. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się oszustwo polegające na inwestycji środków finansowych w kryptowaluty. Złudne poczucie dużego zysku w krótkim czasie staje się atrakcyjną ofertą i niezłym wabikiem dla osób chcących zainwestować zgromadzone środki finansowe. Na szczęście coraz więcej osób ma świadomość popełnienia przestępstwa pomimo bardzo wielu „pewnych i sprawdzonych” ofert.

Niestety w czwartek legnicka Policja została powiadomiona przez mieszkańca powiatu legnickiego, że został on oszukany i stracił prawie 5000 zł. Mężczyzna założył konto na platformie do zarabiania pieniędzy w kryptowalutach. Kiedy chciał wypłacić zgromadzone środki, polecono mu zainstalować w telefonie aplikację Quick Support, która służy do zdalnego sterowania urządzeniem. Tym samym sprawca przejął kontrolę nad telefonem mężczyzny i wypłacił z jego konta bankowego prawie 5 tys. zł

– informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Apelujemy o zachowanie rozwagi w dysponowaniu środkami finansowymi. Nie przekazujmy pochopnie i w pośpiechu pełnych danych personalnych, loginów i haseł dostępowych oraz nie instalujmy nieznanych nam aplikacji ani nie klikajmy w nieznane linki. Każda oferta szybkiego zarobienia pieniędzy to potencjalne oszustwo.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button