- REKLAMA -
Legnica 112

Okradał pracodawcę przez kilka miesięcy. Straty to ponad 31 tys. złotych

Legniccy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o liczne kradzieże i włamania do jednego z przedsiębiorstw na terenie gminy Legnickie Pole. Łupem sprawcy padły m.in. skrzynki narzędziowe, klucze z walizek, laptop, ręczna grawerka, obsada elektrody, wałki mosiężne i miedziane. Starty jakie spowodował mężczyzna to kwota ponad 31 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia O dalszym losie legniczanina zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z jednego z przedsiębiorstw znajdujących się na terenie gminy Legnickie Pole.

Policjanci w toku prowadzonego postępowania ustalili, że legniczanin na przełomie ostatnich kilku ostatnich miesięcy sukcesywnie okradał swojego pracodawcę. Łupem padł m.in. laptop, ręczne grawerki, obsady elektrody, klucze z walizek narzędziowych, czujniki, wałki mosiężne i miedziane, twardościomierz, narzędzia podręczne. Łączne straty jakie spowodował opiewają na kwotę ponad 31 tys. złotych

– informuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 28-latka oraz pomieszczeń należących do niego policjanci ujawnili i odzyskali sprzęt na kwotę ponad 20 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pobawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button