Legnica 112Policja

Od rana motocykliści pod okiem legnickiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy już od wczesnych godzin porannych prowadzą działania, które mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze bezwzględnie będą egzekwować stosowanie się do obowiązujących przepisów, szczególnie w zakresie stanu trzeźwości.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki od rana prowadza działania MOTOCYKLISTA mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu legnickiego.

Pod lupę biorą kierowców jednośladów, od których egzekwują stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym – informuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Mundurowi skupiają się również na sprawności technicznej motocykli, przewożeniu pasażerów oraz stanie trzeźwości kierujących.

Pamiętajmy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button