Legnica 112Policja

Nowy taryfikator mandatów poskutkował. Kierowcy rzadziej przekraczają prędkość

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami jest główną przyczyną wypadków i kolizji. Dlatego legniccy policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Wobec kierowców za popełnione wykroczenia są wyciągane konsekwencje, które od początku tego roku, w związku ze zmianą taryfikatora mandatów karnych, są o wiele surowsze.

Od 1 stycznia 2022 roku zmieniły się kwoty mandatów karnych nakładanych za popełniane wykroczenia drogowe, co oczywiście ochłodziło „temperament” kierowców. Wprowadzone zmiany w połączeniu z intensywną pracą legnickich policjantów znacznie wpłynęły na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Spoglądając na dane zauważalny jest spadek liczby zdarzeń i wypadków drogowych.

Zmniejszyła się również liczba przypadków tzw. 50+, czyli ujawnionych przekroczeń dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko w miesiącu czerwcu, porównując rok bieżący do poprzedniego, policjanci odnotowali o 46 zdarzeń drogowych mniej w tym roku. Natomiast w pierwszym półroczu tego roku odnotowano blisko 2500 mniej wykroczeń, a co za tym idzie o ponad 220 mniej zdarzeń drogowych niż w roku ubiegłym – podsumowuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Legniccy funkcjonariusze ciągle analizują to, w których lokalizacjach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych i gdzie kierowcy najczęściej przekraczają prędkość. Biorą pod uwagę również zgłoszenia mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tym informacjom policjanci drogówki są kierowani w te miejsca i mogą skutecznie dyscyplinować kierujących.

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button