- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Nowe alkomaty typu AlcoBlow na wyposażeniu legnickiej policji

Legniccy policjanci otrzymali od samorządów 11 nowych alkomatów typu AlcoBlow, które trafiły już do wydziałów legnickiej komendy, Komisariatu Policji w Chojnowie i Posterunku Policji w Prochowicach. Przekazany sprzęt pomoże legnickiej policji w wykonywaniu codziennych obowiązków, ale tak naprawdę pomoże też mieszkańcom powiatu legnickiego poczuć się bezpieczniej. Dziękujemy za okazane wsparcie na rzecz służby dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego to nie tylko priorytet legnickich policjantów ale również samorządu terytorialnego, który nieustannie wspiera funkcjonariuszy, między innymi zapewniając im potrzebny w ich pracy sprzęt.

W ramach wzorowej współpracy legnickiej komendy z samorządami lokalnymi, w posiadaniu policji znalazło się 11 nowych urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu typu AlcoBlow. Wartość jednego z nich to około 1800 złotych. Urządzenia te nie wymagają używania ustników. Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się wynik badania – mówi mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Urządzenia badające trzeźwość zostały zakupione przez Urząd Miasta Chojnów, Urząd Miasta i Gminy Prochowice, Urząd Gminy Miłkowice, Urząd Gminy Kunice, Urząd Gminy Chojnów oraz Urząd Gminy Krotoszyce. Alkomaty zostały przekazane na stan Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Komisariatu Policji w Chojnowie i Posterunku Policji w Prochowicach. Będą w pełni wykorzystane w ramach podejmowanych działań, mających na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby nietrzeźwych kierowców. A tych niestety, mimo licznych akcji i apeli legnickich policjantów, wciąż jest dużo.

Zakup nowych alkomatów to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny. Przekazany sprzęt pomoże legnickiej policji, ale tak naprawdę pomoże też mieszkańcom powiatu legnickiego poczuć się bezpieczniej. Dzięki finansowemu wsparciu samorządów, policjanci będą mogli dysponować nowym sprzętem. Dziękujemy za okazane wsparcie na rzecz służby dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Przypominamy, że każdy z kierowców, który planuje prowadzić samochód, a nie jest pewny swojego stanu trzeźwości, może bezpłatnie sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, wystarczy pójść do najbliższej jednostki Policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button