Legnica 112Policja

Nietrzeźwy tatuś przyjechał autem odebrać dziecko ze szkoły

Wczoraj do jednej ze szkół podstawowych na terenie Gminy Kunice przyjechał samochodem ojciec odebrać dziecko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do policyjnego aresztu.

Wczoraj 13 marca br. Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony przez dyrekcję o tym, że do jednej ze szkół podstawowych na terenie Gminy Kunice przyjechał samochodem po dziecko kompletnie pijany ojciec. Kiedy pracownicy szkoły powiedzieli, że nie wydadzą mu dziecka, ten stał się agresywny i wulgarny.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak się okazało to 52-letni obywatel Ukrainy, który nie widział żadnego problemu w tym, że jest nietrzeźwy, ponadto był bardzo pobudzony i agresywny. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sąd zadecyduje o dalszych jego losach. Dziecko natomiast bezpiecznie wróciło do domu pod opieką matki.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button