Inspekcja Transportu DrogowegoLegnica 112
Trendy

Niesprawny technicznie autokar miał wieźć legnickie przedszkolaki

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, nałożeniem mandatu karnego i wydaniem zakazu dalszej jazdy zakończyła się kontrola autobusu, który miał zabrać na wycieczkę dzieci z jednego z legnickich przedszkoli. Na prośbę organizatora niesprawny pojazd sprawdzili przed wyjazdem w trasę inspektorzy z legnickiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Do tej sytuacji doszło w poniedziałek (11 grudnia), kiedy to inspektorzy z legnickiego oddziału dolnośląskiej ITD przeprowadzili na wniosek organizatora przewozu kontrolę autobusu, którym dzieci jednego z legnickich przedszkoli miały zostać przewiezione na wycieczkę do Złotoryi. W trakcie kontroli inspektorzy stwierdzili szereg usterek, takich jak znaczny ubytek powietrza w układzie hamulcowym czy luzy na połączeniach układu kierowniczego.

Usterki kontrolowanego autobusu były na tyle poważne, że inspektorzy nie dopuścili go do ruchu oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Dodatkowo na kierowcę inspektorzy ITD nałożyli mandat karny za prowadzenie pojazdu niesprawnego technicznie. Przewoźnik podstawił autobus zastępczy w którym inspektorzy już nie stwierdzili usterek, zatem legnickie „przedszkolaki” mogły bezpiecznie wyruszyć na wycieczkę.

Pamiętajmy, że jesli jesteśmy organizatorami wycieczki i chcemy zadbać o bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży, to zgłośmy zapotrzebowanie na kontrolę pojazu przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Należy to uczynić conajmniej na trzy dni przed wyjazdem poprzez formularz znajdujący się na stronie ITD (link tutaj), telefonicznie pod nr +48 71 326 51 60, faksem na nr +48 71 326 51 61 lub e-mailem na adres: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl

Pojazd Inspekcji Transportu Drogowego i podstawiony autobus zastepczy

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button