Legnica 112Policja

Narkotyki w leśnej skrytce. Udana akcja legnickiej policji

Legniccy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 2 tys. porcji handlowych marihuany oraz ponad 100 porcji metamfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty dozorem policji. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadzili czynności operacyjne, które doprowadziły ich do skrytki w lesie, w której umieszczone były narkotyki.

Na podstawie zgromadzonych materiałów zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Kunice. Podczas przeszukania lokalu zamieszkiwanego przez mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili ponad 100 porcji metamfetaminy. Mężczyzna zrobił też w lesie zamaskowaną w ziemi skrytkę, wkopując w ziemię rurę pcv zabezpieczoną od góry pokrywą i przysypując ją ściółką leśną, w której ukrył ponad 2 tys. porcji handlowych marihuany

– relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków przygotowanych celem wprowadzenia do obrotu. Został również objęty dozorem policji. Za popełnione przestępstwo, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

414 222347 g

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button