Legnica 112Policja

Mocne uderzenie legnickich policjantów w narkobiznes

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 21 tys. porcji handlowych marihuany i amfetaminy. Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej po raz kolejny udaremnili wprowadzenie do obrotu znaczniej ilości środków odurzających i psychotropowych. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na zatrzymanie 29-letniego mężczyzny, który w domu posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 5 tys. porcji marihuany oraz ponad 15 tys. środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany legniczanin handlował narkotykami sprzedając niedozwolone substancje. W związku z tym zatrzymany diler narkotykowy został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie został przesłuchany w charakterze podejrzanego

– mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanemu 29-latkowi przedstawiono łącznie trzy zarzuty.

Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sad przychylił się do tego wniosku i zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button