- REKLAMA -
Legnica 112

Miał zakaz i był odurzony ale za kierownicę wsiadł

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali i osadzili w areszcie 37-letniego kierowcę, który kierował pojazdem marki BMW, pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd. Ponadto mężczyzna okazał się być poszukiwany i znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj w Legnicy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW.  Policjanci postanowili przebadać kierowcę testerem narkotykowym, gdyż jego zachowanie wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, 37- latek był pod wpływem środków odurzających.  Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd.

To jednak nie koniec problemów kierowcy, gdyż okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legnicy, celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, może wydłużyć swój pobyt w Zakładzie Karnym nawet o 5 lat. – podkreśla sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 11

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button