Legnica 112

Lipny sprzedawca internetowy już w rękach legnickich policjantów

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który dokonywał oszustw internetowych. Legniczanin wystawiał przedmioty na portalu aukcyjnym w internecie, których nie wysyłał do kupujących. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W godzinach porannych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy weszli do jednego z legnickich mieszkań, gdzie przebywał poszukiwany mężczyzna. Legniczanin był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie spodziewał się, że jego anonimowość internetowa zostanie rozpracowana przez mundurowych Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

27-latek wystawiał różne przedmioty na internetowych aukcjach tj. telefony komórkowe oraz usługi remontowe. Następnie po przyjęciu pieniędzy od kupujących na wskazany rachunek bankowy nie przekazywał im żadnych rzeczy, ani nie zwracał środków pieniężnych. Wartość strat jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 4 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w internecie. Podczas pandemii większość z nas spędza dużo czasu przed komputerami kupując lub sprzedając różnego rodzaju przedmioty w internecie. Pamiętaj, że oszuści nie mają wolnego i modyfikują swoje działania, aby wyłudzić pieniądze. Nikomu nie podawaj żadnych danych do kont bankowych, informacji z karty płatniczej, kredytowej lub kodu BLIK.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button