Legnica 112

Legniczanin zniszczył cudze auto, choć sam nie wie dlaczego

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przedstawili zarzut uszkodzenia pojazdu 69-letniemu legniczaninowi. Mężczyzna swoim działaniem spowodował straty na kwotę nie mniejszą niż 1500 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 marca br., kiedy na jednym z podwórek przy ul. Senatorskiej właściciel renault zastał swój zaparkowany samochód w opłakanym stanie. Pojazd posiadał liczne uszkodzenia m.in. rozbitą szybę w tylnej klapie bagażnika, wyrwane wycieraczki, rozbite klosze lamp, porysowaną powłokę lakierniczą na drzwiach pojazdu oraz wgniecenie dachu.

Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce wykonali czynności procesowe mające na celu wytypowanie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa. Praca wykrywcza policjantów, w niedługim czasie pozwoliła śledczym na przedstawienie 69-latkowi zarzutu dokonania uszkodzenia mienia, na kwotę  nie mniejszą niż 1500 zł

– poinformowała asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Mężczyzna przyznał mundurowym, że to on dokonał zniszczenia samochodu, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Za popełnienie tego typu przestępstwa, zgodnie z art. 288 § 1 Kodeksu Karnego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button