- REKLAMA -
Legnica 112

Legnicka policja zatrzymała złodziei przewodów sieci telekomunikacyjnej

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu legnickiego, którzy dokonali kradzieży przewodów zasilających o wartości niemal 56 tys. złotych na szkodę jednej z sieci telekomunikacyjnej. W wyniku przestępczego działania 25 i 27-latka kilkukrotnie nastąpiło zakłócenie działania sieci. Sąd zadecyduje o dalszym losie przestępców.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzili intensywne działania operacyjne mające na celu zatrzymanie sprawców kradzieży przewodów stacji przekaźnikowych oraz ich kabli zasilających do których dochodziło na terenie gminy Krotoszyce.

Policjanci przerwali ten proceder i dokonali zatrzymania obu sprawców na gorącym uczynku wraz ze skradzionymi przewodami elektrycznymi i narzędziami służącymi do dokonywania kradzieży. Dzięki uporowi i doświadczeniu kryminalnych zebrano materiał dowodowy, który pozwolił zatrzymać 25-latka i przedstawić mu zarzuty m.in. dokonania zniszczenia światłowodu i kradzieży przewodów stacji nadawczo-odbiorczej zasilającej sieć, powodując zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej. Straty, jakie poniosła firma opiewają na kwotę niemal 56 tys. złotych.

Mężczyzna dokonywał przestępczego działania wspólnie ze swoim 27-letnim kolegą, który również odpowie przed Sądem za swoje czyny. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że 25-latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotoryi celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa dodatkowo grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

– powiedziała asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button