Legnica 112

Legnicka policja podsumowała akcję “PRĘDKOŚĆ”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy cyklicznie przeprowadzają działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Głównym celem takich akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców. Niekorzystne warunki atmosferyczne skutecznie wpłynęły na ostrożniejszą jazdę kierowców, którzy poruszali się z większą ostrożnością.

Policjanci legnickiej drogówki przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili kontrole niemal 100 pojazdów na terenie miasta i powiatu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ od wczesnych godzin porannych policjanci ujawnili ponad 30 wykroczeń w ruchu drogowym. Niektórzy kierowcy musieli się liczyć z nałożeniem mandatu karnego za popełnione przewinienia.

Funkcjonariusze dokonali kontroli drogowej kierującego BMW, który w obszarze zbudowanym poruszał się z prędkością 102 km/h, co w tym przypadku zakończyło się utratą prawa jazdy. Ponadto mundurowi zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za nieodpowiedni stan techniczny pojazdów – informuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości bądź w stanie po użyciu środków odurzających, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KMP Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button