- REKLAMA -
Legnica 112

Legnicka drogówka zatrzymała kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi, który mimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wsiadł za kierownicę osobowego audi. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Pomimo naszych apeli nadal często zdarzają się kierowcy którzy w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadają za kierownicę. Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego, który odpowie za swoje czyny przed sądem.

13 kwietnia br. około godziny 1.00 na al. Rzeczypospolitej w Legnicy policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki audi. W trakcie prowadzonych czynności kierujący nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem. Po sprawdzeniu 29-letniego mieszkańca Legnicy w policyjnych systemach okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.- podkreśla podkom. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button