- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Legnicka drogówka podsumowała poniedziałkowy “Trzeźwy Poranek”

Legnicka drogówka podsumowała poniedziałkowe działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi skontrolowali blisko 700 osób. Ujawniono czterech kierujących w stanie nietrzeźwości i jednego kierującego po użyciu alkoholu.

Działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego. Przebadano blisko 700 użytkowników dróg. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili jednego kierującego po użyciu alkoholu z wynikiem 0,30 promila i czterech kierowców będących w stanie nietrzeźwości – poinformowała mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej na autostradzie A4. 41-latek kierował pojazdem ciężarowym mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierujący zatrzymany do kontroli drogowej to 42-letni mężczyzna, który po chojnowskich drogach kierował pojazdem ciężarowym, mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następny z kierowców, który okazał się rekordzistą w tym dniu, miał blisko 3 promile alkoholu. 37-letni mężczyzna kierował pojazdem osobowym po legnickich drogach. Ostatnim nietrzeźwym kierującym okazał się 48-letni mężczyzna, zatrzymany do kontroli drogowej w Legnicy na ul. Złotoryjskiej z wynikiem 1,36 promila w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button