Legnica 112

Legnicka drogówka podsumowała piątkową akcję “Prędkość”

W piątek Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili działania pn „Prędkość”, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Głównym celem takich akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców.

Podczas działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili kontrole ponad 70  pojazdów na terenie miasta i powiatu. Niespełna 40 nieodpowiedzialnych kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W wyniku działań policjanci zatrzymali 2 uprawnienia do kierowania  pojazdami w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Za takie zachowanie kierujący utracili swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Mundurowi zatrzymali również 21-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem środków odurzających, co potwierdziły wyniki badań narkotestem.  Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności – mówi mł.asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button