- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Legniccy śledczy przerwali przestępczy proceder 23-letniego amanta

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 23-latka, który oszukał kilka kobiet na ponad 300 tys. zł. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy, wobec mężczyzny sąd zastosował 3- miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Intensywna praca dochodzeniowo-śledcza policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, pozwoliła na zatrzymanie 23-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który uwodził kobiety i wzbudzał ich zaufanie, a następnie po uzyskaniu ich danych, wyłudzał pożyczki, które miały spłacać niczego nieświadome pokrzywdzone.

Jedna z  ofiar oszusta była przekonana, że ma do czynienia z doradcą finansowym. Gdy sprawca wzbudził u kobiety zaufanie, zaoferował jej pomoc przy zawartych uprzednio umowach kredytowych, która miała polegać na obniżeniu wysokości rat. Nieświadoma zagrożenia kobieta udostępniła mu niezbędne dane umożliwiające obsługę jej rachunku bankowego. W ten sposób sprawca, dokonał kilku operacji bankowych, wskutek czego pokrzywdzona straciła ponad 200tys. zł.

Legniccy śledczy przerwali ten przestępczy proceder amanta, który w podobny sposób oszukał sześć kobiet. Straty jakie poniosły pokrzywdzone opiewają na kwotę ponad 300 tys. zł. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy pieniądze, które w ten sposób pozyskiwał  23-latek, przeznaczał w dużej mierze na gry hazardowe – relacjonuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Osoby pokrzywdzone, które również mogły zostać oszukane w podobny sposób przez 23-latka, proszone są o kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym postępowanie pod nr telefonu 47 874 15 88

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button