- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Legniccy policjanci wyprowadzili niepełnosprawnego z pożaru

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, wezwani na miejsce pożaru jednej z kamienic, pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie wydostać się z budynku. Gdy funkcjonariusze jako pierwsi przybyli na miejsce, na klatce schodowej panowało duże zadymienie, a z piwnicy wydostawały się już płomienie. Nie przeszkodziło to w skutecznej akcji funkcjonariuszom, którzy wyprowadzili seniora w bezpieczne miejsce. Dzięki skoordynowanym działaniom służb ratowniczych, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Policjanci, którzy przybyli w rejon pożaru jako pierwsi, od razu przystąpili do sprawdzenia, czy ktoś nadal przebywa w budynku, gdzie rozprzestrzeniał się pożar. Większość mieszkańców zdołała samodzielnie opuścić swoje lokale, jednak okazało się, że w jednym z mieszkań nadal przebywa starszy niepełnosprawny mężczyzna, który bez pomocy mundurowych nie będzie w stanie opuścić kamienicy.

Wiedząc, że czas odgrywa w tej sytuacji kluczową rolę, a sytuacja w każdej chwili może się pogorszyć, st. post. Paweł Pichalski i st. post. Justyna Kurs mogli podjąć tylko jedną decyzję. Natychmiast zdecydowali się wejść do budynku, na klatce schodowej którego panowało duże zadymienie, a z piwnicy wydostawały się już płomienie, aby wyprowadzić seniora z miejsca zagrożenia – relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Dzięki skoordynowanym i skutecznym działaniom służb ratowniczych oraz poświęceniu policjantów, którzy pozostali wierni mottu „pomagamy i chronimy”, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, a źródło ognia udało się szybko zneutralizować.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button