Legnica 112

Legniccy policjanci w ciągu godziny zatrzymali 3 prawa jazdy

Policjanci legnickiej drogówki w ciągu godziny zatrzymali prawa jazdy trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych i poza obszarem zabudowanym.

Wczoraj w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Rzeszotary zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Działania funkcjonariuszy pracujących przy użyciu ręcznego miernika prędkości trwały zaledwie godzinę i zakończyły się wyeliminowaniem nieodpowiedzialnych kierowców od kierowania pojazdami przez najbliższe trzy miesiące.

Niechlubny rekordzista poruszał się z prędkością 128 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło zaledwie 40 km/h. Dodatkowo na konto kierujących wpłynęło po 10 pkt karnych a także zostały nałożone mandaty karane.

Przypominamy o poruszaniu się z bezpieczną prędkością, która umożliwi szybką reakcję w razie wystąpienia nagłej zmiany sytuacji na drodze. Prosimy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania szczególnie pieszych i rowerzystów

– przypomina asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button