- REKLAMA -
Legnica 112

Legniccy policjanci uratowali mieszkańców płonącej kamienicy

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie mieszkańcom kamienicy, w której wybuch pożar. Wewnątrz budynku, był widoczny ogień i gęsty dym. Funkcjonariusze, bez chwili wahania ruszyli na pomoc i ewakuowali lokatorów.

Kilka dni temu około godziny 21.30 funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację o pożarze w jednej z legnickich kamienic. Na zewnątrz budynku był widoczny ogień wydobywający się z jednego z mieszkań. Funkcjonariusze bez chwili wahania natychmiast wbiegli do środka na klatkę schodową i rozpoczęli ewakuację mieszkańców. Z mieszkań policjanci wyprowadzili 8 osób.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ ogień bardzo szybko zaczął rozprzestrzeniał się na pozostałe kondygnacje budynku. Na klatce schodowej panowało silne zadymienie i wysoka temperatura. Po chwili na miejsce przybyła Państwa Straż Pożarna z Legnicy, która pozostałe osoby ewakuowała przy użyciu drabiny mechanicznej. Łącznie ewakuowano 15 osób z kamienicy – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Wszyscy lokatorzy zostali umieszczeni w podstawionym autobusie zadysponowanym przez dyżurnego Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy. Budynek, w którym doszło do pożaru, został wyłączony z użytku. Dzięki natychmiastowej i właściwej ocenie sytuacji policjanci, ryzykując własne życie, uratowali mieszkańców kamienicy przed tragedią.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button