Legnica 112Policja

Legniccy policjanci pilotowali samochód z rannym dzieckiem

W sobotę w południe policjanci Wydziału Ruchu Drogowego poproszeni o pomoc dla dziecka, które uległo nieszczęśliwemu wypadkowi, przeprowadzili pilotaż auta, którym ojciec wiózł rannego syna, do legnickiego szpitala w celu ratowania życia.

W sobotę w południe policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełniących służbę na terenie miasta Prochowice widząc przejeżdżający radiowóz zatrzymał roztrzęsiony mężczyzna. Poinformował, że wiezie 9-letniego syna który uległ wypadkowi w domu i ma rozcięte żyły w nadgarstku, palce i silnie krwawi. Mężczyzna obawiał się czy zdąży dojechać na czas do szpitala.

Policjanci asp. Cyprian Bandrowski i sierż. Mateusz Witkowski nie zastanawiając się ani chwili podjęli decyzję o pilotażu dziecka do szpitala w Legnicy. Policjanci zgłosili pilotaż dyżurnemu KMP Legnica sprawnie i bezpiecznie poprowadzili pilotowane auto do szpitala a następnie na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie chłopiec natychmiast otrzymał niezbędną pomoc ratującą życie – relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Wszyscy policjanci są zgodni, że taka postawa to ich obowiązek i codzienna służba. Jednakże podziękowania policji ze strony osób, które potrzebowały naszej pomocy, zawsze dla policjantów są dodatkową motywacją do dalszej pracy i jeszcze większej ofiarności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button