Legnica 112Policja

Legniccy policjanci pilotowali auto z ciężko chorą kobietą [VIDEO]

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdowała się chora kobieta, potrzebująca niezwłocznej pomocy lekarskiej. Sytuacja była bardzo poważna. Policjanci bez chwili wahania zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Dzięki reakcji policjantów chora błyskawicznie trafiła pod opiekę specjalistów i otrzymała fachową pomoc.

19 kwietnia br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie Legnicy. Podczas patrolu miasta przed godziną 15:00 na ulicy Zachodniej podjechał do policjantów zrozpaczony mężczyzna i oświadczył, że w pojeździe znajduje się jego żona, która prawdopodobnie ma udar.

Z uwagi na to, że nie było wolnej karetki, postanowił sam zawieźć kobietę do szpitala. Mężczyzna jechał aż ze Złotoryi, natężenie ruchu było duże a stan kobiety stale się pogarszał. Policjanci biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia i życia, błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód ulicami Legnicy – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kobiecie do szpitala. Po przyjeździe na miejsce kobieta została natychmiast przekazana personelowi medycznemu, który udzielił jej specjalistycznej pomocy. Szybki i bezpieczny przejazd do szpitala pozwolił błyskawicznie udzielić chorej pomocy i być może uratował jej życie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button