- REKLAMA -
Legnica 112

Legniccy policjanci odzyskali luksusowe Audi skradzione na terenie Niemiec

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26,31 i 43 lat, którzy w czerwcu br., z terenu Niemiec skradli skradli samochód marki Audi SQ7. Wartość samochodu oszacowano na kwotę 688 tys. zł. Skradziony pojazd policjanci odnaleźli w czerwcu na terenie Legnicy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec trzech zatrzymanych mężczyzn sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czerwcu br., dokonali kontroli pojazdu marki Audi SQ7 na terenie Legnicy. Podczas sprawdzania samochodu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd został skradziony kilka dni wcześniej z terenu Niemiec. Pokrzywdzony właściciel oszacował straty na kwotę 688 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego tym pojazdem w wieku 26 lat. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego areszt.

Sprawą kradzieży Audi zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Legnicy. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy, przesłuchania świadków, a także analiza zapisów monitoringu pozwoliła policjantom namierzyć kolejne osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Podejrzenia mundurowych wskazywały na dwóch mieszkańców Legnicy w wieku 31 i 43 lat. Wszyscy notowani byli wcześniej za konflikty z prawem. Ich zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

43-latek wpadł w ręce policjantów w lipcu br., a 31-latek został zatrzymany kilka dni temu. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są o kradzież tego pojazdu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy miejscowy sąd aresztował trzech legniczan na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button