- REKLAMA -
Legnica 112

Legniccy mundurowi podsumowali akcję “Czerwone światło”

Policjanci drogówki i funkcjonariusze Straży Miejskiej na ulicach Legnicy przeprowadzili działania „Czerwone światło”. Mundurowi zwracali uwagę na stosowanie się do oznakowania wyświetlanego na sygnalizatorach świetlnych. W trakcie prowadzonej akcji zastosowano kilkadziesiąt środków karnych.

Policjanci legnickiej drogówki i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Legnicy przeprowadzili wczoraj wzmożone działania „Czerwone Światło” na ulicach naszego miasta. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosowali się do sygnału czerwonego.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli blisko 30 osób, które popełniły wykroczenia w ruchu drogowym i nie zastosowały się do sygnalizacji świetlnej.
Ponownie przypominamy, że żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie.

Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, a to zatrzymanie stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu

– przypomina podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Brak uwagi przy przejściach dla pieszych, pośpiech oraz wjazd na skrzyżowanie na świetle czerwonym są przyczynami większości poważnych zdarzeń drogowych na terenie naszego miasta i powiatu. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drodze kierowców oraz pieszych będą cyklicznie, prowadzić tego typu działania przeciwko osobom, które w sposób lekceważący łamią przepisy ruchu drogowego.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button