Legnica 112Policja

Kradła w sklepie a łupy pakowała do dziecięcego wózka

Kara do 5 lat pozbawienia wolności, grozi zatrzymanej kobiecie, który dokonała kilkanaście kradzieży sklepowych. Skradziony towar chowała do wózka dziecięcego, a następnie opuszczała sklep nie uiszczając za niego opłaty. Jej łupem padały głównie: artykuły drogeryjne, obuwie oraz sprzęt elektroniczny. Starty, jakie spowodowała swoim działaniem opiewają na kwotę około 10 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wytypowali i zatrzymali 25-latkę, której udowodnili szereg kradzieży sklepowych. Policjanci w prowadzonym postępowaniu zgromadzili materiały dowodowe i udowodnili kobiecie 12 kradzieży sklepowych.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że na przełomie ostatnich kilku tygodni legniczanka w różnych sklepach na terenie miasta zabierała z półek różne przedmioty i chowała je do wózka dziecięcego, w którym znajdowała się jej córka. Następnie wychodziła ze sklepu ze skradzionymi fantami nie uiszczając za nie opłaty – relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Nieuczciwa klientka została zatrzymana przez legnickich policjantów. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 25-latki dozór policyjny.

414 226260

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button