Legnica 112

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Policjanci legnickiej drogówki dzięki właściwej reakcji świadków wyeliminowali z dróg nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierując pojazdem marki Toyota miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wczoraj policjanci legnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na jednym z parkingów na ulicy Sikorskiego w Legnicy miał wsiąść do swojego samochodu zaraz po spożyciu piwa. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Po chwili na ulicy Tokarzewskiego mundurowi zatrzymali Toyotę do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze zaraz po otwarciu drzwi od strony kierowcy wyczuli unoszącą się woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 58-letni mieszkaniec Legnicy jest nietrzeźwy. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po raz kolejny właściwa postawa świadków zdarzenia przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy oraz być może uniknięcia kolejnej tragedii spowodowanej przez tak bezmyślnych kierowców.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button