- REKLAMA -
Legnica 112

Kolejny narkobiznes zlikwidowany. Zabezpieczono ponad 3 kg narkotyków

Dzięki wytężonej pracy legnickich policjantów ponad 4,5 tysiąca tzw. „działek” narkotyków o wartości około 100 tysięcy złotych nie trafi na rynek. Uprawą konopi zajmował się 30-latek. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po raz kolejny zlikwidowali narkotykowy biznes. Dobrze zorganizowane działania funkcjonariuszy pozwoliły wytypować miejsca uprawy konopi, a także przechowywania narkotyków.

W wyniku zaplanowanej akcji kryminalni weszli jednocześnie do kilku mieszkań, gdzie ujawnili w pomieszczeniach profesjonalnie przygotowane stanowiska do uprawy konopi. Dla ukrycia swojej uprawy w pokojach były rozłożone namioty, lampy, systemy nawadniania i nawożenia roślin, a także wentylacja – powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Podczas przeprowadzonego przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można byłoby uzyskać ponad 4,5 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku, blisko 200 sztuk sadzonek roślin w różnym stadium rozwoju, a także 5 litrów gotowego półproduktu tzw. CBD.

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił na postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu. Za popełnione czyny łącznie grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Po raz kolejny dzięki czujności policjantów zajmujących się zwalczaniem narkotykowego procederu kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button