- REKLAMA -
Legnica 112

Kolejny narkobiznes zlikwidowany. Zabezpieczono ponad 3 kg narkotyków

Dzięki wytężonej pracy legnickich policjantów ponad 4,5 tysiąca tzw. „działek” narkotyków o wartości około 100 tysięcy złotych nie trafi na rynek. Uprawą konopi zajmował się 30-latek. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po raz kolejny zlikwidowali narkotykowy biznes. Dobrze zorganizowane działania funkcjonariuszy pozwoliły wytypować miejsca uprawy konopi, a także przechowywania narkotyków.

W wyniku zaplanowanej akcji kryminalni weszli jednocześnie do kilku mieszkań, gdzie ujawnili w pomieszczeniach profesjonalnie przygotowane stanowiska do uprawy konopi. Dla ukrycia swojej uprawy w pokojach były rozłożone namioty, lampy, systemy nawadniania i nawożenia roślin, a także wentylacja – powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Podczas przeprowadzonego przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można byłoby uzyskać ponad 4,5 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku, blisko 200 sztuk sadzonek roślin w różnym stadium rozwoju, a także 5 litrów gotowego półproduktu tzw. CBD.

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił na postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu. Za popełnione czyny łącznie grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Po raz kolejny dzięki czujności policjantów zajmujących się zwalczaniem narkotykowego procederu kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button