- REKLAMA -
Legnica 112

Kolejne oszustwo metodą „na siostrzeńca” w Legnicy

Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o dokonaniu oszustwa metodą „na siostrzeńca”. 60-letni legniczanin stracił oszczędności w kwocie 40 000 zł. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Policja apeluje o ostrożność, rozwagę i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do jednego z mieszkańców Legnicy zadzwonił telefon stacjonarny. 60- letni mężczyzna w słuchawce usłyszał pytanie „wujek czy to ty? Niestety pokrzywdzony od razu podał imię swojego siostrzeńca, nie weryfikując osoby po drugiej stronie aparatu. Sprawca potwierdził, że jest siostrzeńcem seniora i poinformował go o tym, że spowodował wypadek drogowy, w którym potrącił ciężarną kobietę. Dodał, że potrzebuje dużej kwoty pieniędzy na wpłacenie kaucji aby uniknąć więzienia.

Jak wynikało z ustaleń 60-latek usłyszał jeszcze w słuchawce głos innego mężczyzny podającego się za policjanta, który miał przekazać, że po wpłaceniu środków pieniężnych siostrzeniec zostanie zwolniony. Pokrzywdzony oświadczył rozmówcy, że jedyne oszczędności jakie posiada to 40 000 zł, przekazał swój nr telefonu komórkowego i czekał na kolejne połączenie. Pieniądze miał odebrać kurier z miejsca zamieszkania legniczanina. Tak też się stało, do mieszkania przyszła kobieta, która odebrała gotówkę i bez słowa oddaliła się z miejsca. Mężczyzna zorientował się o oszustwie dopiero po przekazaniu pieniędzy, kiedy osobiście udał się do rodziców siostrzeńca.

Nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub policjantów i proszą o ich natychmiastowe przekazanie!

Nie reagujmy pośpiesznie na informację od oszustów, że ich syn, córka, wnuczek czy siostrzeniec pilnie potrzebują pomocy finansowej. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny po przez zakończenie połączenia i wybranie numeru do wskazanego członka rodziny. Nie bójmy się do nich zadzwonić i ustalić, czy przedstawiona sytuacja ma miejsce. Lepiej wykonać jeden telefon, niż stracić swoje oszczędności i przekazać je przestępcom.

– O próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112 – przypomina mł.asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button