Legnica 112

Kolejna złodziejska “dziupla” w Legnicy zlikwidowana

Legniccy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie Legnicy. W magazynie znajdującym się na prywatnej posesji, funkcjonariusze ujawnili częściowo zdemontowany pojazd marki Audi A5 o wartości 220 tys. złotych oraz kilkadziesiąt elementów samochodowych, elementy karoserii pojazdów Porsche Panamera i Audi Q5. Policjanci już potwierdzili, że te trzy auta zostały skradzione kilka dni temu na terenie Niemiec. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z tym przestępczym procederem. Zatrzymany duet został tymczasowo aresztowany. Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy kilka dni temu, natrafili na trop dziupli samochodowej. Funkcjonariusze, aby potwierdzić otrzymaną informację zaplanowali działania, do których włączyli się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz kryminalni z Wydziału Życia i Zdrowia legnickiej komendy. Wszystko po to, aby w jednym czasie „wejść” w kilka wytypowanych miejsc.

Podczas przeszukania okazało się, że na terenie jednych z garaży usytuowanych na terenie miasta Legnicy, funkcjonariusze ujawnili mężczyznę, który demontował samochód marki Audi A5, rok produkcji 2018 o wartości 220 tys. złotych oraz kilkadziesiąt części samochodowych. To miejsce, gdzie trzymano kradzione fanty, usytuowane było na obrzeżach miasta w miejscu, które nie wzbudzało żadnych podejrzeń. W trakcie oględzin okazało się, że wśród kilkudziesięciu zabezpieczonych części samochodowych są też karoserie pochodzące z pojazdów marki Audi Q5 rok produkcji 2008 i Porsche Panamera z 2014 roku. Jak ustalili już funkcjonariusze część zabezpieczonych rzeczy należy do pojazdów, które zaledwie kilkanaście i kilka dni temu zostały skradzione na terenie Niemiec.

Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej Policji pracują nad tą sprawą. Zabezpieczone części od innych pojazdów przekazano do ekspertyzy mechanoskopii, gdzie ustalane będzie ich pochodzenie. Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali dwóch legniczan w wieku 39 i 35 lat. Obojgu przedstawiono zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratura Prokuratury Rejonowej w Legnicy aresztował podejrzanych na okres 2 i 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: Policja Legnica

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button