- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Kierowca pijany i naćpany a pasażer poszukiwany listem gończym

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków. Siedzący obok niego pasażer wiedząc, że jest poszukiwany do odsiadki próbował uciec z miejsca interwencji. Jednak szybko został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 9.20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas patrolowanie miasta zwrócili uwagę na jadący przed nimi pojazd, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze na ulicy Nasiennej w Legnicy zatrzymali VW do kontroli drogowej.

Podczas legitymowania kierowcy funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że 30-latek jest pod wpływem narkotyków. W trakcie badania narkotesterem policjanci zwrócili uwagę na pasażera pojazdu, który zaczął oddalać się z miejsca interwencji. Funkcjonariusze natychmiast udali się za nim w pościg. Po kilku metrach biegu zatrzymano 36-latka – relacjonuje kom.Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po sprawdzeniu legniczanina w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest poszukiwany listem gończym do zakładu karnego i odbycia w nim kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia.

 

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button