Legnica 112

Kierowca-oszust chciał wieźć dzieci na ferie

Kierowca autobusu chciał wydłużyć swój dopuszczalny czas pracy, po to aby dojechać z młodzieżą i ich opiekunami z Legnicy do Gliczarowa niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej. Do zafałszowania czasu pracy, mężczyzna użył karty swojego przedsiębiorcy. Na nic mu się to zdało, gdyż jego oszustwo zostało szybko wykryte przez funkcjonariuszy legnickiej drogówki oraz Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu.

Legniccy policjanci i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podróżujących na zimowy wypoczynek codziennie kontrolują autokary, którymi podróżują najmłodsi. W minioną niedzielę funkcjonariusze legnickiej drogówki wraz z inspektorami WITD udali się na zgłoszoną przez organizatorów wycieczki kontrolę autokaru przy ulicy Domejki w Legnicy. Autobusem podróżować miała młodzież wraz z opiekunami z Legnicy do Gliczarowa niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej.

Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, a także czasu pracy, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu dokonali analizy z zapisów zawartych na okazanej karcie kierowcy, pamięci urządzenia oraz trasy przejazdu. Na podstawie tych danych wyszło na jaw, że mężczyzna na parkingu przy autostradzie A-4 w okolicy Legnicy zamienił kartę swojego przedsiębiorcy, którą włożył we Wrocławiu na swoją kartę kierowcy. Następnie na swojej karcie uzupełnił braki godzin wpisem manualnym – odpoczynek, podczas, gdy kierował autobusem na nie swojej karcie. Podczas rozpytania kierujący przyznał się, że kierował na karcie swojego szefa po to, aby dojechać do miejsca docelowego podróży z dziećmi. Nie chciał zarejestrować na swojej karcie naruszeń, które byłyby nieuniknione w przypadku obsady jednoosobowej autobusu na zaplanowanej trasie.

Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne, które prowadzić będzie Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu – informuje mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.9 / 5. Ilość głosów: 13

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button