- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Kierowca cysterny uratowany przez policjantów legnickiej drogówki

W niedzielę, dzięki właściwej postawie i szybkiej rekcji funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej kierującemu, którego życie i zdrowie było zagrożone.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj w Legnicy na ul. Jaworzyńskiej. Policjanci legnickiej drogówki w trakcie wykonywania czynności służbowych, zauważyli kierującego samochodem ciężarowym z naczepą, który zatrzymał się na pasie zjazdowym. Nagle mundurowi spostrzegli, że zachowanie kierowcy wskazuje na to, że coś złego się dzieje z jego zdrowiem i najprawdopodobniej potrzebuje pomocy. Gdy niezwłocznie podeszli i otworzyli drzwi od pojazdu, mężczyzna mówiąc bełkotliwie oświadczył, że bardzo źle się czuje, po czym jego głowa osunęła się na kierownicę.

Policjanci natychmiast wyciągnęli mężczyznę z pojazdu ciężarowego, by udzielić mu niezbędnej pomocy przedmedycznej, jednocześnie powiadomili Zespół Pogotowia Ratunkowego za pośrednictwem dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego, 40-to latek został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Jak się okazało, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i błyskawicznej pomocy, kierujący może mówić o wielkim szczęściu, gdyż jego stan zagrażał życiu i zdrowiu – relacjonuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Po tym, jak mężczyzna został zabrany przez pogotowie, funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd a następnie powiadomili o wszystkim właściciela, który zabezpieczył samochód.

Pamiętajmy, będąc uczestnikiem ruchu drogowego, bądźmy wyrozumiali na różne sytuacje, które niejednokrotnie mogą nas dotknąć. Kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania a w razie potrzeby nie bądźmy obojętni, gdy ktoś potrzebuje pomocy, byśmy sami mogli liczyć na życzliwość i pomoc innych. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki ku temu, zawsze zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button