- REKLAMA -
AktualnościLegnica 112

Jest akt oskarżenia dla zabójcy pielęgniarki z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy

Prokuratura Okręgowa w Legnicy zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko sprawcy dokonania w dniu 23 października 2019 roku w Legnicy zabójstwa kobiety w jej mieszkaniu. Intensywne czynności śledcze i wykrywcze prokuratorów i policjantów pozwoliły na ustalenie i postawienie w stan oskarżenia w sprawie tej zbrodni Pawła P.

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Legnicy, w wielopiętrowym bloku, w którym w lokalach na różnych piętrach  mieszkali zarówno oskarżony jak i jego ofiara. Pokrzywdzona pracowała jako pielęgniarka na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. W dniu zdarzenia około godz.15.00 wracała z pracy. Po drodze zrobiła zakupy. Kiedy pokrzywdzona kobieta wchodziła do swojego mieszkania, została zaatakowana od tyłu przez oskarżonego, który wepchnął ją siłą do mieszkania. W przedpokoju oskarżony zadał pokrzywdzonej kilka uderzeń w głowę posiadaną przy sobie metalową rurką, po których pokrzywdzona upadła na podłogę. Po chwili usiłowała podnieść się i wówczas Paweł P. zadał jej kolejne ciosy w głowę metalową rurką, po czym zaczął dusić za szyję, doprowadzając do śmierci pokrzywdzonej wskutek zadławienia.

Po dokonanym zabójstwie oskarżony zdjął z szyi ofiary złoty łańcuszek, a także zabrał z portfela znajdującego się w torebce ofiary pieniądze w kwocie 450 złotych, z którymi zbiegł z miejsca zdarzenia. Powyższe ustalenia dowodowe przemawiają za rabunkowym motywem zbrodni – mówi Lidia Tkaczyszyn – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button