Legnica 112

Dziś noga z gazu! Trwa akcja “PRĘDKOŚĆ” na drogach miasta i powiatu

Od wczesnych godzin porannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców.

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, prowadzą wzmożone kontrole kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do  ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka – przypomina asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że wiosenna aura to słoneczne dni przeplatające się z intensywnymi opadami deszczu, poranne mgły, a także przymrozki i śliska nawierzchnia. Takie warunki atmosferyczne nie tylko wpływają na nasze samopoczucie ale i weryfikują umiejętności kierowców.

(źródło: KMP Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button