Legnica 112

Dzięki obywatelskiej postawie zatrzymano pijanego kierowcę

Legniccy policjanci zatrzymali 34-latka, który kierował samochodem mając blisko 2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych dzięki właściwej postawie obywatela, który zaalarmował funkcjonariuszy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki około godziny 17.20 otrzymali informację od dyżurnego, że po Al. Rzeczypospolitej porusza się kierowca Seata, który najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Już po chwili, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej.

Okazało się, że 34-latek, zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu, mając blisko 2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano i umieszczono w policyjnej celi. Nieodpowiedzialny kierowca już utracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i odpowie za swoje czyny przed sądem – informuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policja przypomina, że że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję oraz powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button