Legnica 112

Dwa groźne wypadki na A4 w kierunku Wrocławia

Do dwóch poważnych wypadków drogowych doszło w dniu 23 czerwca 2021 r. na autostradzie A4. 

Pierwszy z nich, z udziałem dwóch samochodów ciężarowych, miał miejsce na 95 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia (zjazd na Legnicę) o godzinie 14:16. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, Grupę Operacyjną Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy oraz zastęp z OSP Legnickie Pole. Na miejscu wypadku okazało się, że samochód ciężarowy zderzył się z tyłem naczepy innego pojazdu ciężarowego.

W wyniku zdarzenia kierowca jednego z pojazdów został uwięziony w kabinie. Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsca wypadku polegały na wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w kabinie za pomocą narzędzi hydraulicznych, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych. Kierowca przez cały czas byl przytomny, został uwolniony i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Autostrada w kierunku Wrocławia była czasowo zablokowana.

O godzinie 16:16 miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe na autostradzie A4. Tym razem do wypadku doszło na 86 km w kierunku Wrocławia, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowało sześć osób, w tym troje dzieci. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz zastęp OSP Krotoszyce.

Po dotarciu sił i środków na miejsce wypadku przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania w obu pojazdach oraz sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych. Decyzją lekarza trzy osoby, w tym dwie osoby nieletnie, zostały zabrane przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Droga w kierunku Wrocławia ponownie została czasowo zablokowana. Na miejscu zdarzenia Policja prowadziła swoje czynności wyjaśniające przyczyny obu zdarzeń.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button