Legnica 112

Brawurowy 19-latek jechał 120 km/h w terenie zabudowanym

Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który za nic miał ograniczenia prędkości i w terenie zabudowanym rozpędził się do… 120 km/h. Brawurowym kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec Lubina, który nie tylko stracił prawo jazdy na 3 miesiące ale też do wysokiego mandatu policjanci doliczyli mu 10 punktów karnych. 

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 21.00 na terenie Prochowic. Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lubina, który kierował Audi z prędkością 120 km/h. na terenie zabudowanym. To oznacza, że mężczyzna jechał aż o 70 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość.

Oczywiście takie wykroczenie wiązało się dla młodego kierowcy z szeregiem kar: został ukarany mandatem karnym (400-500 zł), na jego konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Ponadto policjanci na okres trzy miesiące zatrzymali mu prawo jazdy.

– Bezustannie na naszych drogach, w szczególności na terenie zabudowanym nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Jak szybko rośnie wskazówka Twojego szybkościomierza, tak nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją. Noga z gazu !!!

– apeluje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button