- REKLAMA -
Legnica 112

Akt oskarżenia dla nożownika z Legnicy. Zabił kolegę z dzieciństwa

Prokuratura Okręgowa w Legnicy zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi K., który w dniu 2 maja 2020 roku na jednej z ulic w Legnicy dokonał zabójstwa mężczyzny przez zadanie mu nożem rany kłutej klatki piersiowej. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 maja 2020 roku w okolicy ul. Poznańskiej i Struga. Jak wynika z ustaleń śledztwa, w dniu zdarzenia, około godz. 21.30, pokrzywdzony wraz z kilkoma znajomymi osobami szli ulicą Struga w Legnicy, kierując się w stronę ul. Poznańskiej. W pewnym momencie spotkali znanego im Bartosza K. Bezpośrednio po spotkaniu pomiędzy pokrzywdzonym a oskarżonym doszło do kłótni. Używając słów wulgarnych zaczęli szarpać się oraz wzajemnie uderzać. W trakcie tego zajścia pokrzywdzony zaczął uciekać, a oskarżony pobiegł za nim.

Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów oskarżony dogonił pokrzywdzonego mężczyznę. Kiedy pokrzywdzony odwrócił się w stronę Bartosza K., wówczas oskarżony zrobił w jego stronę zamach trzymanym w ręce nożem, który nabył przed zdarzeniem i nosił przy sobie, zadając cios w klatkę piersiową pokrzywdzonego, po czym sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony krzycząc i pokazując znajomym, że został ugodzony nożem, zaczął słaniać się i upadł na chodnik. Widać było, że mocno krwawi. Świadkowie zdarzenia wezwali służby ratunkowe, a przed ich przybyciem sami usiłowali pomóc koledze.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, gdzie – pomimo udzielonej pomocy medycznej – zmarł. Dowody oraz opinia medyczna wydana na podstawie przeprowadzonej sekcji zwłok pokrzywdzonego, przemawiają za tym, że oskarżony zadając cios nożem pokrzywdzonemu w klatkę piersiową, czym spowodował ranę kłutą klatki piersiowej drążącą do serca i skutkującą intensywnym krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym, działał w zamiarze bezpośrednim pozbawienia go życia, który to zamiar zrealizował.

W toku postępowania karnego nie udało się ustalić bezpośredniego motywu działania Bartosza K. Jak ustalono dowodami, oskarżony i pokrzywdzony znali się od dzieciństwa i wówczas ich relacje były bardzo dobre. Kilka lat przed zdarzeniem pokłócili się z bliżej nieustalonych przyczyn. Od tego czasu relacje między nimi uległy znacznemu pogorszeniu oraz dochodziło pomiędzy nimi do różnych incydentów

– mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Bartosz K. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu zabójstwa. Złożył wyjaśnienia, w których – odnosząc się do szczegółów – zasłania się  niepamięcią. Za zbrodnię zabójstwa grozi Bartoszowi K. kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Obecnie oskarżony przebywa w tymczasowym areszcie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button