- REKLAMA -
Legnica 112

Akcja “Czerwone światło” legnickiej policji. Sypią się mandaty

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wraz z pracownikami Straży Miejskiej w Legnicy przeprowadzają dziś na terenie naszego miasta działania „Czerwone światło”. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem, będą zwracać uwagę na kierujących oraz pieszych niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

Częstą przyczyną zdarzeń drogowych jest niefrasobliwość kierowców. Pośpiech, który towarzyszy kierowcom bo za późno wyjechali z domu do pracy, na spotkanie, do lekarza powoduje nerwową i czasami bezmyślną jazdę, która prowadzali do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. To właśnie w takich sytuacjach kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości i sygnalizacji świetlnej.

Pamiętajmy! Jeśli na wyświetlaczu sygnalizatora pojawił się kolor czerwony oznacza STOP. W takiej sytuacji należy bezwzględnie zatrzymać pojazd i nie wjeżdżać na skrzyżowanie

– przypomina podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Jeśli zignorujemy ten sygnał może to spowodować ogromne zagrożenie zarówno dla samochodów przejeżdżających przez skrzyżowanie, jak i dla pieszych, którzy mają zielone światło. Jest to poważne wykroczenie w ruchu drogowy. Policjanci legnickiej drogówki będą zatem monitorować skrzyżowania, a piraci drogowi nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button