- REKLAMA -
Legnica 112

71-letni amator kradzionej czekolady w rękach policji

Legniccy policjanci zatrzymali 71-latka, który w jednym ze sklepów spożywczych w Legnicy ukradł 39 czekolad. Następnie w celu utrzymania się przy skradzionym mieniu, szarpał i popychał pracownika ochrony. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się do jednego, ze sklepów na terenie miasta, gdzie miało dojść do kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało 71-letni mieszkaniec Legnicy dokonał kradzieży słodyczy. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który ujął seniora. Mężczyzna w celu utrzymania przy sobie skradzionego towaru, szarpał i popychał ochroniarza. Jego łupem padły czekolady w ilości 39 sztuk, na kwotę blisko 300 złotych. 71-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że zatrzymany był już karany za tego typu przestępstwa. Prokuratura Rejonowa w Legnicy na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zastosowała wobec legniczanina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia – przypomina mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button