- REKLAMA -
Legnica 112

57 zarzutów dla internetowej oszustki z Legnicy

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udowodnili i przedstawili 57 zarzutów oszustw 37-letniej mieszkance Legnicy. Kobieta wystawiała przedmioty za pośrednictwem internetowego serwisu ogłoszeniowego, pobierała pieniądze na bankowy rachunek,a następnie nie wysyłała kupującym towaru. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na internetowym serwisie ogłoszeniowym popularnego portalu społecznościowego ukazywały się ogłoszenia obuwia w okazjonalnej cenie. 37-letnia kobieta oferowała do sprzedaży towar, za który jedynym możliwym sposobem płatności, wskazywanym przez nią, była przedpłata na konto bankowe. Gdy kupujący dokonał przelewu, kontakt ze sprzedającą się urywał. Kobieta nie wysyłała towaru nabywcom, ani nie zwracała wpłaconych środków.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przerwali przestępczy proceder 37-letniej oszustki internetowej.

Policjanci w toku prowadzonego postępowania ustalili, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy legniczanka dokonała kilkudziesięciu oszustw. Łącznie śledczy udowodnili i przedstawili kobiecie 57 zarzutów. Wartość strat jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 6 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

– mówi podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w internecie. Podczas pandemii większość z nas spędza dużo czasu przed komputerami kupując lub sprzedając różnego rodzaju przedmioty w internecie. Pamiętaj, że oszuści nie mają wolnego i nieustannie modyfikują swoje działania, aby wyłudzić pieniądze. Nikomu nie podawaj żadnych danych do kont bankowych, informacji z karty płatniczej, kredytowej czy kodu BLIK.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button