Legnica 112

14-letni złodziej w rękach policji. Zawłaszczył mienie na kwotę ponad 10 tys. zł

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie na podstawie pracy operacyjnej i zebranego materiału dowodowego przedstawili 14-letniemu wychowankowi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dwa zarzuty dokonania włamań i kradzieży mienia na kwotę ponad 10 tys. złotych. O losie nieletniego zadecyduje Sąd.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu trafnie wytypowali i zatrzymali 14-letniego wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, który dokonywał włamań na terenie Chojnowa.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu dwa zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do komórki lokatorskiej i garażu. Łupem młodego przestępcy był rower, sprzęt wędkarski i artykuły budowlane, a wysokość strat przekroczyła 10 tys. złotych – powiedziała asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez nieletniego ujawniono i zabezpieczono skradzione mienie, które odzyskano w całości. Sprawca czynów karalnych wrócił już do placówki opiekuńczo-wychowawczej, gdzie będzie oczekiwał na decyzję Sądu w tej sprawie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button